připravujemeDavid John Lloyd - od 16.10.

29.08.2021

Jedinečná příležitost  - připravujeme od 16.10. v JOY IN Gallery

David John Lloyd

David John Lloyd se narodil 29. března 1957. Vystudoval Uměleckou školu v Chelsea a absolvoval Univerzitu umění v Brightonu a v Londýně. Od roku 1995 žije a tvoří v Ostravě. Nejprve tu a tam, později trvale. Pochází z britského Lichfieldu. Hodně cestoval. Nějaký čas žil ve slunné Barceloně. Občas o sobě prohlásí, že je bratranec Johna Lennona z Beatles, a tváří se u toho tak, že jsem zatím nepochopil, zda to myslí vážně, či si pouze stylizuje svůj životopis. Ve svých dílech se vyhýbá průměrnosti. Je těžko umělecky zařaditelný. David je živel. Plný energie. Plný rozporů. Ví, že dobro a zlo je všude kolem nás. Je pouze na každém, na kterou stranu se přikloní. Bojoval se svým démonem, a podíval se přitom smrti do očí. Zvítězil. Začal nový život.

David miluje hudbu. Miluje Ostravu. Především tu pomalu zanikající. Takovou, jaká byla když ji poznal. Ponuré, temné město s duší, jehož atmosféra mu učarovala. Ostravě věnuje značnou část své tvorby. O současných obchodních centrech v Ostravě říká, že přidaly městu příliš konzumnosti. Že je nyní méně inspirativní. Lohn je malíř, a také muzikant. Rád se prezentuje jako výborný tenor saxofonista. Hraje v ostravské skupině Line. Hudba je inspirativní pro obrazy, a malba inspiruje v hudbě. Se skupinou LINE usiluje o tvorbu muziky, která něco vyjadřuje a má duši.

Jeho malba se postupně vyvíjí. Některé obrazy propojuje s historickou architekturou. Jedno z jeho období byly obrazy krajin, prosvícených sluncem. John má vynikající práce na papíře. Kresbu. Tužkou. Uhlem. Figury mu pod rukama přímo rostou. Přesné. Expresívní, s výrazem. S duší. Rozporné, neklidné, vášnivé. Jakoby autor tvořil svůj nekonečný autoportrét. Jakoby kreslil sám sebe.
V současnosti David upřednostňuje v malbě figurální motivy, stylizované portréty a autoportréty tvořené expresívně až expresionisticky. Obrazy se líbí a prodávají se. Přesto autor ví, že malbou nikdy nezbohatne. Kdo chce být bohatý, musí dělat něco jiného, říká s úsměvem. Sám bere malbu jako svůj způsob života, radost a poslání.