O nás a naší galerii

Na díla světoznámého impresionisty Leonida Afremova jsme "narazili náhodou", při hledání výzdoby bytu. Několik obrazů jsme si objednali a po té, co dorazili z Mexika, jsme byli nadšeni. Při rozhovoru se synem Leonida Afremova, Dimou, přišla řeč na to, zda bychom neměli zájem  vybudovat zastoupení Studia Afremov v České republice. Netrvalo pak dlouho a v lednu 2019 vznikl náš barvami a impresí zářící e-shop www.afremovpaintings.cz.
I přes překvapivý zájem, napříč celou Českou republikou, se ukázalo, že fotografie na e-shopu, byť kvalitní, nenahradí osobní dojem a pocit, který ve Vás konkrétní obraz vzbudí. Přicházely tak stále častěji žádosti našich zákazníku, zda by nebylo možné podívat se na díla "na vlastní oči".  

Vznikly tak stálé expozice děl L. Afremova v Kroměříži (kavárna Amadeus na hlavním náměstí) nebo v Jeseníku (restaurace Tosca), či další dočasné výstavy. Souhra šťastných náhod a šťastných setkání (jak už to tak bývá) nám pak "přihrála" do cesty také krásný, velkorysý, světlý a nově zrekonstruovaný prostor v centru Ostravy, kde jsme se mohli pustit do díla a vybudovat tak JOY IN GALLERY, tak jsme tady!


Kdo jsme? 

Jsme živá, barevná a otevřená galerie v centru Ostravy, kde si můžete zakoupit vedle autorských reprodukcí Leonida Afremova, také originály českých malířů a umělců, jejichž portfolio neustále rozšiřujeme. Obrazy u nás jsou cenově i námětem dostupné každému a o to nám také šlo, přiblížit umění všem, bez rozdílu....

Proč název JOY IN GALLERY? 

Tvoříme místo, kde máte možnost najít radost, ať už z děl vystavujících autorů, nebo z toho, že se zde můžete tvůrčím způsobem projevit a růst, dozvědět se něco nového, setkat se s krásou, tvořivostí a novými pohledy na svět a život. Propojujeme lidi a pořádáme přednášky, workshopy, semináře, koncerty. Prostřednictvím našich seminářů, či kurzů se můžete jednou k vystavovaným přidat i Vy..... Podporujeme Vaše touhy, talent, sny a potenciál. 

Jsme tady pro každého!